Uważaj na pułapki w działalności nierejestrowanej. Osiem przykładowych pułapek!

Działalność nierejestrowana jawi się, jako idealna droga, jako pas startowy dla osób, które myślą nad własnym biznesem. Działalność nierejestrowaną można zacząć prowadzić właściwie bez żadnych formalności i wtedy, gdy będzie nam wygodnie, nawet w czasie urlopu wychowawczego.

O podstawowych warunkach i limitach pisałam Wam tutaj. O formalnościach, dokumentach, fakturach i ewidencjach – tutaj, a o prowadzeniu działalności bez rejestracji w czasie urlopu wychowawczego – tutaj.

Czas na drugą stronę medalu…

Działalność nierejestrowana to z jednej strony prosta konstrukcja, ale z drugiej – możemy natknąć się na kilka problemów i wpaść w nie jedną pułapkę prawną.

Szczegółowe omówienie 5 pułapek związanych z działalnością bez rejestracji znajdziesz w artykule, który napisałam dla portalu Mamo Pracuj.

Artykuł jest dostępny tutaj.

Jakie konkretnie pułapki omówiłam w artykule dostępnym na stronie Mamo Pracuj?

1. Pułapka limitu.

2. Pułapka w nazwie – działalność nieewidencjonowana.

3. Pułapka w stwierdzeniu, że osoby prowadzące działalność nierejestrowaną nie są przedsiębiorcami.

4. Pułapka z ZUS przy umowach zlecenia.

5. Pułapka związana z urlopem wychowawczym i sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem.

Nie są to jedyne pułapki, ale moim zdaniem najważniejsze. Oprócz tych wyżej wymienionych i szeroko omówionych artykule na stronie Mamo Pracuj – warto zwrócić uwagę na zagadnienia związane z VATem i kasą fiskalną.

Jeśli zamiast czytać wolisz oglądać, obejrzyj transmisję online (live), która odbyła się 22.10.2019 r. na Facebooku i dotyczyła działalności bez rejestracji.

Jeśli interesuje Cię temat biznesu na próbę zastanów się nad zakupem e-booka o działalności nierejestrowanej. Przygotowałam dla Ciebie kompleksowe opracowanie. Kompendium wiedzy prawnej, księgowej i macierzyńskiej na temat działalności bez rejestracji.

Więcej szczegółów jest dostępnych w zakładce sklep.

Pobierz prezent!  🙂

Hits: 509

Dodaj komentarz