Poranne rytuały przedsiębiorczej mamy, czyli planowanie rozwoju zawodowego i osobistego.

Odkąd pamiętam wstawałam wcześnie rano. Jako dziecko, później jako studentka a teraz jako mama. Jednak nigdy nie był to czas, który poświęcałam sobie oraz temu, by spokojnie rozpocząć dzień. Wstawałam, myłam twarz, parzyłam kawę i szłam się uczyć (lub pracować).

Pod koniec sierpnia 2020 roku postanowiłam to zmienić, ponieważ organizm od dawna buntował się przeciwko złym nawykom. Postanowiłam, że poranki będę poświęcać sobie i spokojnemu wybudzeniu.

Zmiana to drzwi, które otwierają się tylko od wewnątrz

Tim Peters

Wstaję o 5:30 i do 6:20 mam czas dla siebie.

Co to znaczy, że mam czas dla siebie? Jakie są moje rytuały?

 • Ubieram się w czystą i ładną sukienkę (nawet jeśli cały dzień mam spędzić z chorymi dziećmi).
 • Myję twarz zimną wodą i maluję się.
 • Układam włosy.
 • Parzę kawę lub melisę (w zależności od potrzeb).
 • Modlę się, głęboko oddycham i skupiam na duchowości.
 • Robię ćwiczenia rozciągające.
 • Planuję dzień w kalendarzu, rozpisując zadania które muszę wykonać w domu (nawet te najmniejsze), te które muszę zrobić w pracy i tego które chciałabym jeszcze wykonać w danym dniu, jeśli starczy mi czasu. Wyznaczam po 3 główne zadania w danym dniu i przypominam o celu tygodniowym i miesięcznym. Dziele zadania na ważne i pilne. Ostatnim z porannych rytuałów jest uzupełniaie planera rozwoju zawodowego i osobistego.

Propozycja przetestowania planera Katarzyny Syrówki idealnie wpisała się w czas, gdy postanowiłam zadbać o siebie. Jestem nim (planerem) zachwycona!

Nie zawsze jest mi łatwo o wszystko zadbać. Jestem mamą wielodzietną, która buduje biznes prawniczy na własnych zasadach. Każdy dzień stawia przede mną nowe wyzwania. Jestem zwolenniczką hasła: “PROGRES! NIE PERFEKCJA!”, ale jednocześnie ciężko wyzbyć się pewnych nawyków pracoholizmu. Przestawienie się na to, że poranek to czas dla mnie – nie było i nadal nie jest łatwym zadaniem.

Organizacja znaczy dla mnie bardzo dużo, ale to nie od organizacji wszystko zależy. Doba ma tylko 24h, a każda z nas ma inną sytuację życiową. Liczą się priorytety a nie zadania odhaczone co do godziny. Aktualnie priorytetem jest moje zdrowie i samopoczucie, opieka nad dziećmi i rozwój zawodowy. Często braknie mi jednak sił na perfekcyjne sprzątanie. Ogarniamy z mężem tyle ile trzeba i tyle ile dajemy radę w danym dniu.

Rozwój zawodowy i osobisty był i jest dla mnie ważną częścią mojego życia. Dwójkę dzieci urodziłam w czasie studiów i nie przerwałam ich (studiów). Bardzo chciałam czuć, że oprócz bycia mamą rozwijam się też na innych polach, zdobywam wykształcenie.

Aktualnie jestem mamą trójki energicznych chłopców i każdego dnia buduję swoje biznesowe imperium. Raz udaje mi się zrobić więcej, innym razem mniej. Liczy się to, że każdego dnia podążam w określonym celu. Stawiam małe kroki, ale robię to bardzo regularnie. Dzielę się tym (moim doświadczeniem) też z Tobą. 

Z planerem Kasi Syrówki, planowanie łączenia biznesu z macierzyństwem wydaje się jeszcze przyjemniejsze. Co najważniejsze możesz zaplanować nie tylko rozwój zawodowy, ale też osobisty. Możesz w tym wszystkim znaleźć spokój. Planowanie może być Twoją chwilą na dobry początek dnia. Dzięki zapiskom możesz znaleźć równowagę i z ogromną wdzięcznością rozpocząć kolejny dzień.

Wykształć w sobie postawę pełną wdzięczności i bądź wdzięczny za wszystko co Cię spotyka, wiedząc, że każdy krok jest po to, żeby osiągnąć coś znacznie większego, lepszego niż Twoja obecna sytuacja.

Brian Tracy

Jakie są zalety planera rozwoju zawodowego i osobistego?

Objętość merytoryczna.

Planer to ponad 360 stron kalendarza połączonego z ćwiczeniami rozwojowymi, ukierunkowanymi na rozwój zawodowy. Znajdziesz w nim takie ćwiczenia jak:

 • Etapy poszukiwania pracy marzeń. Może uda się Tobie uporządkować pomysł na działalność nierejestrowaną lub gospodarczą?
 • Koło rozwoju zawodowego.
 • Moje wartości. Uważam, że to podstawowe ćwiczenie dla każdej kobiety. Ćwiczenie do którego dobrze jest wracać i przypominać o tym jakie wartości są w danym momencie najważniejsze).
 • Matryca postanowień.
 • Lista marzeń.
 • Mapa podróży (to moje ulubione ćwiczenie motywacyjne i relaksacyjne).

Ćwiczenia rozwojowe zaproponowane przez autorkę pozwalają na zajrzenie w głąb siebie i na uzmysłowieniu sobie, jakiej zmiany potrzebuję. To nie jest zwykły kalendarz czy Bullet jurnal. To coś więcej. To rodzaj osobistego pamiętnika rozwojowego. Kasia na stronie z produktem pisze, że każdy kto będzie pracował z Planerem, odkryje swój potencjał i swoje możliwości. Dzięki temu każda kobieta ma szansę dowiedzieć się kim jest! 

Wsparcie po zakupie planera!

Ćwiczenia dostajemy też na maila wraz instrukcją wideo. Muszę przyznać, że to rozwiązanie zrobiło na mnie duże wrażenie. Szczególnie pod kątem biznesowym. To wspaniały pomysł na budowanie relacji z klientem po zakupie produktu i pomoc w prawidłowym uzupełnianiu planera tak by przyniosło to oczekiwane rezultaty.

Motywacja, by zacząć od dziś!

Zaczęłam uzupełniać swój planer od września. To planer bez dat. Mamy do dyspozycji karty roczne, miesięczne i tygodniowe, ale to my decydujemy kiedy zaczynam prowadzić nasz dziennik i dbać o rozwój zawodowy i osobisty. Nie musisz czekać do stycznia, by pomyśleć o sobie. Możesz zacząć w każdej chwili. Jeśli zastanawiasz się co dalej zrobić, bo jesteś np. na urlopie macierzyńskim i wychowawczym to idealny moment by zacząć uzupełniać planer i zaplanować działania na przyszłe tygodnie i miesiące. Pozwoli Tobie ogarnąć myśli, przekonania, priorytety i złapać równowagę pomiędzy byciem mamą a początkującą przedsiębiorczą businesswoman.

Strategiczny start, poprzez regularne planowanie.

Już na początku tego artykułu wspomniałam Ci, że moim zdaniem dobra organizacja to nie wszystko. Bardziej od organizacji liczy się Twój pomysł na życie, strategia i konsekwentne dążenie do celu każdego dnia. Nic nie dzieje się samo. Regularność to moim zdaniem klucz do sukcesu. Sama wiele projektów muszę odpuszczać ze względu na choroby moje czy dzieci, ale mam przed sobą wizję mojego życia. Wiem jakie są moje priorytety w tym momencie. To wymaga pracy nad sobą i zrozumienia istotnych kwestii. U mnie proces pracy nad sobą ciągle trwa, a budowanie niezależności finansowej to zadanie na całe życie. Pisząc o niezależności finansowej nie mam wcale na myśli luksusów. Mam na myśli podejście do zarządzania swoimi finansami i zasobami. Każda z nas zasługuje na to, by wieść życie w zgodzie ze sobą. Ten planer pomoże Tobie uporządkować wiele kwestii. Jeśli tak jak ja, postanowisz korzystać z planera codziennie przez kilka minut i notować swoje spostrzeżenia, planować zadania na dany dzień to jestem pewna, że prędzej niż myślisz, zobaczysz pozytywne efekty. Dzięki temu możesz zaplanować swój strategiczny start  z działalnością nierejestrowaną (gospodarczą).

 

Czy planer rozwoju osobistego i zawodowego ma jakieś minusy?

Cienka okładka.

Przez to planer może dość szybko może się zniszczyć. Zwłaszcza, jeśli trafi w niepowołane ręce (czyt. małe rączki dzieci). ALE! Jednocześnie warto wspomnieć, że okładka jest cienka ponieważ cały planer, tj. zarówno okładka jakpapier w środku pochodzą z recyclingu.

Ogromna spirala.

Ciężko będzie planer zabierać na wyjazdy. Po pierwsze ciężko zapakować go do torebki, a po drugie obawiam się, że nawet gdybym wrzuciła go do torby, to tak obszerny produkt mógłby ulec szybkiemu zniszczeniu. Osobiście zamierzam z niego korzystać jedynie w domu (przy porannych rytuałach), w związku z tym nie stanowi to dla mnie aż tak dużego problemu. Jednocześnie ciężko mówić tu o minusie, skoro planer ma taką spiralę, ponieważ jest tak obszerny merytorycznie. Każda kartka która została w nim umieszczona jest przygotowana w przemyślany sposób i daje nam wartość. Co więcej, ta obszerna spirala nadaje wyjątkowości produktowi, dzięki temu wygląda charakterystycznie i estetycznie.

Wdzięczność otwiera pełnie życia. Sprawia, że to, co mamy wystarcza. Zmienia opór w akceptację, chaos w porządek, konfuzje w klarowność. Może zamienić posiłek w ucztę, mieszkanie w dom, obcego w przyjaciela. Wdzięczność nadaje sens przeszłości, przynosi pokój dzisiaj i tworzy wizję jutra.

Melody Beattie

Spełniaj marzenia z planerem rozwoju zawodowego i osobistego!

Widok tygodniowy, miesięczny i roczny w planerze, jest jego największą zaletą. Dzięki temu, mogę planować swoje projekty na wszystkich trzech obszarach i rozbijać duże zadania na bardzo małe cele. Cele, które będę w stanie zrealizować danego dnia. Mogę praktykować wdzięczność, czytając karty z poprzednich tygodni i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Ten planer to 380 stron, które pomagają w realizacji marzeń i codziennym funkcjonowaniu.

Jeśli Ty również chciałabyś zacząć pracę nad sobą, poświęcić sobie czas i uporządkować wszystko co podpowiada serce, koniecznie skorzystaj z kodu rabatowego na zakup planera Katarzyny Syrówki.

Kod rabatowy: C48Y8MUZ

Kod obniży cenę planera aż o 30 zł!

Produkt (Planer rozwoju zawodowego i osobistego) oraz więcej informacji o produkcie znajdziesz tutaj.

Fotografie użyte w artykule pochodzą z portalu: syrowka.com

Hits: 83

Dodaj komentarz