Webinar

Działalność nierejestrowana
w branży e-commerce!

Zapisz się na LISTĘ OCZEKUJĄCYCH na webinar dla osób, które chciałyby wystartować ze sklepem online!

Webinar prawno-biznesowy będzie składał się trzech części:

 • Prawne i księgowe aspekty wystartowania z działalnością nierejestrowaną w branży e-commerce. 
 • Ochrona danych w branży e-commerce, czyli 10 kroków do wdrożenia RODO w działalności nierejestrowanej i Twoim sklepie online.
 • Sesja pytań i odpowiedzi na dodatkowe pytania zadane wcześniej przez zainteresowane osoby.

Ten webinar jest dla Ciebie, jeśli jesteś:

 • osobą, która chciałby mieć legalny, dodatkowy przychód i szuka pomysłu na działalność online,
 • osobą która chciałaby rozpocząć działalność nierejestrowaną jako sprzedawca internetowy, bloger, freelancer,
 • osobą, która w ramach działalności nierejestrowanej chciałaby sprzedawać produkty fizyczne (rękodzieło, ubrania) lub produkty cyfrowe (szkolenia, e-booki),
 • osobą, które nie wie od czego zacząć prowadzenie sklepu online i szuka legalnych, profesjonalnych rozwiązań,
 • osobą, która chce w sposób prawidłowy zadbać o ochronę danych swoich klientów.

Jakie dokładnie tematy zostaną poruszone na webinarze o działalności nierejestrowanej?

 • Definicja i warunki prowadzenia działalności nierejestrowanej.
 • Księgowe i dokumentacyjne aspekty działalności nierejestrowanej.
 • Wskazówki w jaki sposób wystartować z działalnością nierejestrowaną w branży e-commerce.
 • Wskazówki i rozwiązania na najczęściej pojawiające się wątpliwości prawne pojawiające się w obszarze sprzedaż online a działalność nierejestrowana.
 • Pułapki działalności nierejestrowanej (w branży e-commerce).

Na jakie pytania pojawi się odpowiedź w czasie webinaru?

 • Jakie biznesy mogą być prowadzone w formie biznesu na próbę? Jak znaleźć pomysł na swój sklep online?
 • Kto może prowadzić działalność nierejestrowaną w branży e-commerce?
 • Co to jest limit działalności nierejestrowanej i w jaki sposób mają go liczyć osoby prowadzące sklep online?
 • Co w sytuacji, gdy osoba prowadząca biznes na próbę przekroczy limit?
 • Jakie dokumenty trzeba mieć by legalnie prowadzić działalność nierejestrowaną w branży e-commerce?
 • Czy można rozliczać koszty? Na jakich zasadach? Co konkretnie mogą wrzucić w koszty osoby prowadzące sklep online?
 • W jaki sposób wyliczyć i zapłacić podatek od dochodów osiągniętych ze sprzedaży online?
 • Czy osoby prowadzące sklep online (w ramach działalności nierejestrowanej) muszą księgować przychody na kasie fiskalnej?
 • Czy osoby prowadzące sklep online (w ramach działalności nierejestrowanej) muszą zarejestrować się jako podatnik czynny VAT?
 • Czy można zakończyć prowadzenie sklepu online w ramach działalności nierejestrowanej w każdej chwili? Jakich formalności należy dokonać?
 • Jak płynnie przejść z działalności nierejestrowanej na działalność gospodarczą?
 • Na jakie pułapki musza uważać osoby rozpoczynające sprzedaż online i prowadzące działalność nierejestrowaną?

W drugiej części szkolenia odpowiem na takie pytania jak:

 • W jaki sposób wdrożyć RODO w działalności nierejestrowanej?
 • Czy osoby prowadzące działalność nierejestrowaną muszą mieć politykę prywatności?
 • Co powinno znaleźć się w polityce prywatności?
 • Jak zadbać o ochronę danych osobowych klientów, jeśli sprzedajemy przez inne portale niż nasz sklep (Facebook, OLX, Allegro, Shoplo)?
 • Co to jest umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych i z kim muszą ją zawierać osoby prowadzące sklep online w ramach działalności nierejestrowanej?
 • Jakie prawa mają klienci (konsumecni), których dane przetwarzamy w związku z prowadzoną działalnością?

W trzeciej części odpowiem na pytania, które pojawią się od osób zainteresowanych tematem:

M.in. takie: 

 • Czy można łączyć prowadzenie sklepu online z pracą na etacie i czy trzeba poinformować pracodawcę o prowadzonej działalności nierejestrowanej?
 • Czy osoby przebywające na urlopie macierzyńskim (wychowawczym) mogą prowadzić działalność nierejestrowaną?
 • Czy muszę mieć zgodę Sanepidu, jeśli chcę sprzedawać ręcznie robione tzw. kosze prezentowe ze słodyczami?
 • Czy mój sklep (zautomatyzowany) może działać, kiedy ja przebywam na zwolnieniu lekarskim?
 • Czy muszę uwzględniać reklamacje od klientów?
 • Czy w regulaminie sprzedaży muszę wpisywać swój adres zamieszkania?
 • Czy można mieć w sklepie szybkie płatności online i którzy operatorzy płatności współpracują z osobami prowadzącymi działalność nierejestrowaną?
 • Czy można reklamować swój sklep online (prowadzony w ramach działalności nierejestrowanej) w mediach społecznościowych?
 • Plusy i minusy prowadzenia działalności nierejestrowanej w branży e-commerce?

Jeśli chcesz zadać mi dodatkowe pytanie napisz je na adres: kontakt@prawo-mamy.pl

Kto poprowadzi webinar o działalności nierejestrowanej?

Nazywam się Joanna Rułkowska. Z wykształcenia jestem prawniczką, specjalistką do spraw księgowości małych podmiotów gospodarczych, oraz specjalistką do spraw kadr i płac. Aktualnie dokształcam się w temacie ochrony danych.

Jestem przedsiębiorczą mamą, redaktor naczelną portalu Prawo Mamy oraz autorką e-booka o działalności nierejestrowanej i licznych publikacji w temacie biznesu na próbę. Organizuję cykliczne wywiady, nagrywam podcast i edukuje w mediach społecznościowych. Jestem związana z tematem działalności nierejestrowanej od czasu powstania projektu ustawy Prawo przedsiębiorców (2018). Doświadczenie w temacie biznesu na próbę zdobywałam prowadząc działalność nierejestrowaną w branży online oraz pomagając  klientom wystartować z biznesem m.in. w branży rękodzielniczej, fotograficznej, e-commerce czy korektorskiej.

Przeczytaj opinie klientów o moich szkolenia, produktach i działaniach:

Aleksandra Tarkart 

Obecność Joanny w internecie daje mi od samego początku gdy ją poznałam, bardzo dużo. Dzięki niej w ogóle ruszyłam z miejsca, ogarnęłam wszystko od strony prawnej. Nie jestem mamą, a mimo to ebook o działalności nierejestrowanej sprawdził się u mnie super i polecam go każdemu. Przyznam, że jeszcze nie skończyłam go czytać, ale jest dla mnie kopalnią wiedzy. Podobnie jak webinar, do którego wracałam już kilkukrotnie. Oba te źródła uporządkowały moją wiedzę, rozwiały wątpliwości i sprawiły, że nabrałam pewności siebie w kwestii ustalania cen, mówienia głośno o tym, że prowadzę biznes. Wcześniej mimo, że działam legalnie od samego początku, czułam się trochę jakoś tak nieswojo, jakbym robiła coś nie do końca poprawnego. Joanna często mówi o tym, żeby wierzyć w siebie, mówić o swojej działalności i ruszyć z miejsca – i to wszystko dzięki niej zrobiłam!

Jola Uszytki

Moja opinia? Jesteś Wielka! Stworzyłaś kompletny zbiór informacji potrzebnych ludziom raczkującym w działalności nierejestrowanej. Ja nie jestem młodą mamą. Pracuję na etacie i dorabiam uszytkami. Wydawać by się mogło, że Twój profil i e-book nie dla mnie. Nic bardziej mylnego. Tylko tutaj znalazłam rzetelną i wiarygodną informację. Koniec z przeglądaniem papki internetowej. Mam wszystko w jednym miejscu. DZIĘKUJĘ ❤❤️❤️. Jak sobie pomyślę, jaka zagubiona byłam w tym temacie jeszcze rok temu, a jak się wyedukowałam dzięki Tobie!

Dorota Empatyczna Asystentka

Gdybym miała przeliczyć czas, który straciłam na poszukiwania informacji o działalności nierejestrowanej i cenę ebooka Asi, to jest to nieporównywalne! Dziesiątki godzin czytania niepewnych artykułów vs. kilkanaście godzin na przeczytanie pewnej, rzetelnej i ludzko podanej WIEDZY! I ćwiczenia które pomagają od razu działać.

Dziękuję Asiu za to poczucie bezpieczeństwa, które zyskałam dzięki Twojej książce. Za wszystkie dołączone ćwiczenia i formularze (np.wzór faktury VAT! Wzór prowadzenia ewidencji ❤️). Za Twoje serce i przemyślenia. Za to jak pomagasz zupełnie za darmo, na swoich social media.

Zdecydowanie warto poświęcić pieniądze na ten ebook a zyskać czas i spokój dla dzieci! Polecam!

Karolina

Gorąco polecam współpracę z panią Joanną. Fachowe, rzeczowe porady, wyczerpują informacje. Ciekawie prowadzone spotkania z gośćmi jak i przez samą prowadzącą. Bardzo chętnie skorzystam z kolejnych webinarow, wyzwań.

Hania

Pani Joanna jest niezwykle uprzejmą osobą i w przystępny sposób opowiada o tym, jak wystartować z własnym biznesem na próbę, czyli w gruncie rzeczy o tym, jak spełniać marzenia! Dzięki wyzwaniu, workbookowi i webinarom, w którym szeroko zostają omówione zagadnienia prawne i nie tylko, wprowadzenie własnego pomysłu na biznes w życie staje się prostsze.

Agnieszka

Prawne formułki podane w ludzki sposób, porady ekspertów, wyjaśnienie podstawowych, jak i bardziej zawiłych zagadnień dotyczących działalności nierejestrowej. Plusy i minusy takiej działalności, konkretne przykłady. Polecam osobom zupełnie “zielonym” w temacie, jak również tym, którzy DN już prowadzą. Dodatkowo sympatyczna i motywująca prowadząca. Ten produkt sprawia, że DN można zaczynać od zaraz.

Kasia

Bardzo polecam! Ogrom wiedzy, zwłaszcza tej praktycznej, z naprawdę wielu różnych obszarów- które na pozór mogłoby się wydawać – NDG nie dotyczą- a jednak. Wszystko zrozumiale i przystępnie wytłumaczone i opisane. Nieocenione kompendium wiedzy o nierejestrowanej Działalności Gospodarczej. Na każde pytanie udzielona rzetelna odpowiedź. Pani Joasia jest niezwykle uprzejmą, empatyczną osobą, która z zaangażowaniem dzieli się swoją ogromną wiedzą. Nie jest tylko teoretykiem, ale praktykiem, który sam na sobie przeszedł przez wszystkie niuanse nierejestrowanej DG. Jest to ogromny atut i ogromne wsparcie! Zanim dołączyłam do wyzwania przeczytałam niemal pół internetu w poszukiwaniu informacji o prowadzeniu Nierejestrowanej DG i część informacji już miałam. Jednak uczestnicząc w wyzwaniu (oraz korzystając z e-booka o działalności nierejestrowanej od Joasi) całą wiedzę usystematyzowałam ale również uzupełniłam o niezwykle ważne aspekty. Moim zdaniem to wyzwanie, e-book i cała aktywność Joasi w sieci to najlepsze, najbardziej przystępne i rzetelne źródło informacji o nierejestrowanej DG w sieci! Zwłaszcza dla kobiet i Mam!

 

 

Hits: 223